Yükleniyor...
Kapat
Kabile Savaşları
Türkiye'nin %100 Türk Yapımı Online Strateji Oyunu...
7. Dünya - Hazar İmparatorluğu aktif değil.
7. Dünya - Hazar İmparatorluğu - Kabile

Kabile » Kızıl Elma

Özellikler (5 dakikada bir güncellenmektedir)
Isim: Kızıl Elma
Kodu: Kızıl Elma
Sıralama: 1
Üye sayisi: 15 (Üyeleri göster)
40 en iyi oyuncuların puanı: 71.574.473
Toplam Puan: 71.574.473
Puan ortalaması: 11.965
Toplam köyler: 5.982
Kurucu: kahramanuzm
Kurulma Tarihi: 2014-01-22
Anasayfa:
Kabile Açıklaması
KIZILELMA;

Fatih sultan Mehmet Han Hz. Sultanımız rüyasında hocasını Akşemsettin Hz.lerini görüyor. Akşemsettin Hz. Diyor ki; Mehmet buraya gel (Sultanımız olduğu yerde koşup duruyor ilerleyemiyor. ) Mehmet buraya gel der. Fatih Sultan Mehmet Han Hz.leri Akşehin sesi bu der olduğu yerden koşmaya devam eder. Akşemsettin yorma kendini Mehmet yürümekle gelemezsin koşmakla ulaşamazsın yaklaş bize Mehmet der. Fatih Sultan Mehmet Han Hz.leri yaklaş diyip gidersin Bizansa seninle girdikte ve dahi nice zaferden seninle döndükte bu yeryüzünün meşakkati bitmez deyip el öptükte sana gönül hacetiyle halvete geldikte irşat eyleyesin diye gönül koydukta bizi bir başımıza koyup gidersin. Gönlümüzde sana yaklaşmaktan başka murat ne ola ki der ve olduğu yerden koşmaya devam eder. Akşemsettin Hz. Senin muradın içimizde bizden ırak olmalı der ve gider. Fatih Sultan Mehmet Han Hz.leri halen olduğu yerden koşmaya devam eder ve derki. Bir Türkmen bir kere söylese kabul edip halvete ita edersin ben nice kaçan yakın varsam kalkıp gidersin. Akşemsettin Hz.leri derki hatırla, Mehmet sana söylediklerimiz uçup gitmiş değildir hatırla bugün dahi aynını söyleriz. Bu yolda lezzeti ruhani vardır ki; bana dahi olsan saltanat işleri gözünde olmayıp dünya gözünden silinip bu saltanatın geçip gitmesi ihtimali vardır. Bu sebepten ahval bozulur. Her birimiz bu hale sebep olmakla ALLAHIN gazabına uğrayarak günahkâr oluruz. Sen âleme nizam için yetiştirildin. Biz senin cismani yet ve nesvani uçurumları aşmanı dahi âleme nizam yolunda kâfi görmeyip hatta seni manevi şehvete düşürebilecek ruhani hezimilezzetlerden de geri çekmeyi düşünmüşüzdür der.


http://www.youtube.com/watch?v=5MkS29Deld4

Mehmet Han Hz.leri de Akşemsettin Hz.lerine saltanatın bize hak takdiri olduğunu bilirsin takdire nail olmaya bakarız lakin hiç değilse bir elimiz sende olsun dileriz der. Akşemsettin Hz.leri de bizim elimiz sendedir bilirsin velâkin senin iki elinde dünyanın üzerinde ve dahi biri milletine bir diğeri de bütün insanlara açık olmalıdır yaklaş bize demekten kastımız, merhametsiz, adaletsiz, şerefsiz kişileri bizim başımıza getirdik kullarına eziyet etmeyesin diyedir. Bundan öteye kendini yorma tedbiri böylece al kul tedbir alır ALLAH ta kulun tedbiri üzerine hadiseyi yaratır aksi beyhude yorulmaktır. Sözümüzü değersiz kabul etmeyesiniz çünkü sizi sever, sayar, hürmet gösteririz vedahi nice şu kızıl elmayı bulduğun Bizans tanda ötelere dikeriz. Sen adalet gösteresin diye der ve gider. Herkesin idealinde bir Kızılelma vardır. Demek ki Fatih Sultan Mehmet Han Hz.lerinin kızıl elması da buymuş. Gerçekleştirmesi içinde hocası ona bazı yapılacaklarını söyledi yani bunları yaparsan ulaşırsın. Kızılelma ulaşılması en zor ve güç olandır. Kızıl elmaya ulaşınca her şey bitecek mi hayır yeni bir kızıl elma ideali oluşacak.

 Ana Sayfa  | Binalar  | Bina Yapım Süreleri  | Puan Tablosu  | Bina Puan Hesaplayıcı  | BB-Kodları  | Kurallar  | Cezalı Oyuncular
App Store'dan indirin Google play'den indirin Google play'den indirin
© 2009 - 2024 - Kabile Savaşları | Gizlilik